EN
despre noi | contact
ITC - Institutul pentru Tehnică de Calcul S.A.

Developer C#/.NET

DEPARTAMENT: Sisteme Integrate
30 August 2013

CANDIDATUL IDEAL:
Suntem în căutarea unui developer cu experienţă pentru platforma .NET care să se alăture echipei noastre. Folosim .NET Framework și Microsoft SQL Server ca platformă pentru proiectele noastre software. Avem nevoie de o persoană versatilă, pasionată de dezvoltarea de software, orientată spre rezolvarea de probleme şi cu un real interes pentru calitatea rezultatelor obţinute.

RESPONSABILITĂŢI / BENEFICII
Experienţa:
  • Minim 3 ani de experienţă in C# si .NET Framework
  • Experienţă de lucru cu .NET Framework 2.0/3.5/4.0 (inclusiv LINQ, WCF, WPF)
  • Cunoştinţe solide de OOP
  • Minim 2 ani - baze de date, de preferat Microsoft SQL Server: programare, funcţionalităţi, monitorizare şi mentenaţă, diagnosticarea problemelor de performanţă
  • Experienţă de lucru cu Windows Forms şi/sau Web Forms
  • Experiență în dezvoltarea de aplicaţii multi-tier cu interfață web, desktop sau mobile
  • Experienţă de lucru cu Silverlight este un plus

Cerinţe:
  • Diplomă de absolvire a unei facultăţi de profil tehnic, specializat în calculatoare
  • Capacitate de a lucra în echipă
  • Orientare spre obţinerea de rezultate
  • Capacitate de a lucra la mai multe taskuri si abilitati de time management pentru realizarea deadline-urilor
  • Pasionat de rezolvarea problemelor tehnice dificile
  • Preocupat de calitatea rezultatelor obtinute

Responsabilităţi:
  • Design și programare de aplicații multi-tier pe platforma .NET
  • Design şi programare pentru baze de date
  • Găsirea de soluţii pragmatice la probleme tehnice dificile generate de platforma folosită
  • Asigurarea unui nivel minim de calitate a codului scris prin respectarea unor bune practici
  • Participarea reciprocă în activităţi de “code review” cu ceilalţi membri ai echipei

Beneficii:
  • Lucrul într-o echipă tânără şi experimentată
  • Dezvoltarea pentru cele mai recente tehnologii Microsoft
  • Salariu atractiv